Nešlo jinak. Máme dalšího člena rodiny. Třetí psisko. Když jsme nesli vodu a jídlo pro skrčenou psí slečnu pod schody u stadionu, nenapadlo nás, že bude za pár hodin členem naší rodiny.

Nebyl to pěkný pohled. Mladá asi-foxteriérka se krčila schoulená pod listím v koutě, vyhublá, vyděšená, černá od špíny, plná klíšťat, s hlubokými řeznými ranami. Nechtěla vodu ani žrádlo. Nechtěla vstát ani jakkoliv komunikovat. Zvíře smířené se smrtí. Někdo ji surově zbil a ještě připravil o štěňata, po kterých jí zůstaly jen čerstvě vytahané cecíky.

Škrabálci

Vzali jsme ji k veterináři na prohlídku, doma jí čtyřmi vrstvami šamponu spláchli stovky tun bahna, ostříhali, vytahali hromadu klíšťat, uložili k odpočinku a ošetřili rány. Dlouho jí mrtvolná nálada nevydržela, kulhajíc pobíhá už třetí den okolo, pohledem stokrát děkuje za každé pohlazení, poslouchá na slovo a je vděčnější než cokoliv, co si umíte představit. Z černé chundelaté psice se stala nádherná bílá dáma. Pravda, trochu pohublá a pajdající, ale to čas spraví. Opravdu nešlo jinak...

Škrabálci

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuMichal Škrabálek, 8. 9. 2008, 07:57, zobrazeno 36050x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení