Station Agent (Přednosta)
Hodnocení
Michal Škrabálek
10/10
Žádný stres, žádné drama. Pohodová melancholie pro odpočinek u televize.

Dokonalá náplast na blbou náladu. Pokud vybíráte, jaký film zvolit na uplakaný večer, pusťte si Přednostu. Station Agent je totiž ideální antidepresivum. Tento nízkorozpočtový nezávislý snímek bez ambicí vám bude celých 88 minut kouzlit na tváři úsměv. Minimum herců (v hlavní roli sympatický pidižvík Peter Dinklage), minimum rozhovorů, minimum děje, vlastně o nic nejde.

Station Agent je režijní prvotina Thomase McCarthyho, která sází na pohodovou atmosféru opuštěné železniční stanice. Dlouhé procházky po kolejích mlčenlivého liliputána Fina a jeho nechtěných nových přátel v podobě ukecaného emigranta a nešťastné malířky jsou balzámem na smutek. Nečekejte strhující děj plný zvratů, akci, bouřlivé emoce ani hluboké myšlenky. Jen hodinu a půl obyčejného života obyčejných lidí na obyčejném místě.

Po shlédnutí filmu Station Agent zjistíte, že v něm vlastně o nic nešlo a na vaší tváři bude nenucený úsměv. Možná i kvůli skvělé brnkavé muzice, kterou má na svědomí Stephen Trask. Konec Přednosty přijde v okamžiku, kdy ho nejméně čekáte a vlastně není ani dobrý ani špatný. Bez hlubokých myšlenek a propracovaného děje, zato sršící pozitivní náladou a pohodou na každém kroku.

Krátký film Přednosta byl pro mne velmi příjemným překvapením. Čekal jsem trochu hořkou komedii říznutou dramatem, ale výsledek byl mnohem lepší. Možná díky skvělému obsazení všech tří hlavních herců, možná jen pocitem, že je všechno tak uvěřitelné a obyčejné. V životě by vás nenapadlo, že chození po kolejích a sledování vlaků vydá na skvělou večerní zábavu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránkuMichal Škrabálek, 3. 1. 2008, 09:31, zobrazeno 45271x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení