Rozlišení: 800x500 px
Velikost: 36 kB
Fotoaparát: Minolta DiMAGE G500
Načítání dat...

Smrt

Dark Art, 3. únor 2008, zobrazeno: 58308x, dnes: 1x

Epikuros tvrdil, že smrt je falešný problém, protože "když jsem tu já, není ještě smrt, a když je tu smrt, nejsem tu už já." Ve skutečnosti smrt začíná již po narození, kdy začínají odumírat první buňky. Během života přijdeme o 20 % nervových a až 35 % svalových buněk a jediné, které jsou schopny životaschopné obnovy, jsou rakovinné buňky. A ty přináší smrt. Ta pokračuje po celý náš život, stárneme, umíráme.

Člověk ve skutečnosti umírá v několika stádiích - v prvním, zvaném "mezní stadium" se zpomaluje dýchání a ustává srdeční tep, dokud se nezastaví, mozek však stále pracuje. Ve druhé fázi, v agónii, již tělo jen ze všech sil bojuje, pociťujeme poslední bolest a ztrácíme vědomí, i když mozek je stále schopen pracovat. V následující fázi, klinické smrti, jenž trvá asi pět minut, již pomalu přestává fungovat to poslední a nejdůležitější. V těchto pěti minutách je možno stále ještě člověka vrátit zpět, později to však není možné, ubývá okysličená krev, bez které se mozek nenávratně poškodí.

arrowdown Stáhnout obrázek
JPG, 800x500 px, 36 kB
Hodnocení0.0 (0)

edit Přidat komentář

Komentáře (53)

#53
anonymní
0
2. červenec 2014
to nemyslite vazne?nektere vase pindy jsou tedy nezkutecnej vrchol.muj nazor je smrt je hnusna a nespravedliva.kdyby nekdo jmenem buh existoval urcite by k sobe nevolal lidi co si to nezaslouzi.to mi nikdo nevymluvi.smrt je hnus a zivot je taky pekne nezpravedlivej.
#52
Jarka
0
15. únor 2011
Některé lidi pravdu nechápu. Chodíte do kina na filmové masakry, v televizních novinách vám servírují samé masakry, o smrti slyšíte a vidíte ji všade a berete ji jako samosřejmost až do chvíle, kdy se začně týkat vás, nebo vašich blízkých.

Když tak nad tím přemýšlím, tak před sto lety byli lidě tak nějak na smrt lépe připraveni a to... nemuseli sledovat v medií sadomaso. Lidé umírali doma i před očima svých dětí a jejich dětí, bylo to přirozené a samozřejmé. Dnes smrt svých blízkých vidět nechceme, staré lidi raději odkládáme do nemocnic a hospiců, přestože chtějí umřít doma mezi svými. Nemáme na ně čas a vlastně to nechceme ani vidět. Stejně tak nemáme čas na vlastní děti, které na sociálních sítích vymýšlejí sebevraždy na tisíce způsobů. Kdo je tedy vlastně psychopat? více
#51
šarlota marie
-1
12. únor 2011
je to hrůza visi dopisujete o smrti jste psychopati.mluvite o smrti jako byste ji uz nekdy videli!!!!!!!
Odpověď: Smrt je přirozená součást života.

#50
moody
0
15. září 2009
ja se smrti nebojím ale chcu aby to už bylo za mnou mam už dost toho jak se mi nic nedaří a všichni ostatní mají štěstí JA CHCI UMŘÍT !!!!!!!!!!!!!!!
#49
Šárka Láníková
0
29. březen 2009, carmenchita (at) seznam.cz
Jako vše v této době,tak i smrt je jen zveličována. Lidé se bojí věcí od jakživa. Bojíme se věcí,které nám nejsou známy. Tudíž i smrti. Přitom je to jen velký paradox. Jak se můžeme bát něčeho,co je absolutně přirozené?

Dřív to tak nebylo. Lidé se nebáli. Věděli,že to přijde,ale dnes? Dnes,když se považujeme za mozky světa? Dnes,když... se lidé označují za pány všecho živého na této planetě? Neměli by jsme konečně dospět k poznání,které by nám jen upevnilo názor,že se nemáme bránit tomu,co je dané? Vždyť smrt je jen přirozený proces...

A přes to,že tohle všechno co jsem právě napsala,tak i já se svým způsobem bojím. Nevím co příjde. Také mám strach z neznáma. Bojím se toho,že přijde něco,co mi vyvrátí vše v co jsem věřila.Že zjistím,že jsem tolik let žila jen v hloupém omylu. Že bych se bála bolesti??? to nikoliv. Bojím se poznání...
více
#48
GK JGUK
0
21. prosinec 2008, @ TJKK
HUZJ.
#47
Pavel Král
0
18. říjen 2008, realstav.pavel (at) seznam.cz
nevidím smrt jako myšlenku,je to něco co ti vezme vše a nebo pomůže od všeho.Je pravdou,že mnoho lidí se trápí MYŠLENKOU na smrt,ale to věcí pouze těch žijících.A pokud už to příjde doopravdy myšlenka se stavá realitou.
#46
Pavel Král
0
8. říjen 2008, realstav.pavel (at) seznam.cz
ahoj,téma smrt je pro mě velice důležité,na Tvém orázku je smrt krásná,křechká,lechko pochytitelná a nebojácně přijatelná.Obrázek má hloubku a myšlenku,ale zároveň nic neříká,nic neobjasňuje,prostě jenom je stejně jako smrt.
Odpověď: Smrt je také jen myšlenka.

#45
karolína
0
9. červen 2008
ahoj,je mi 18. v mych 14ti letech zemrel na rakovinu tatinek,ktereho jsem milovala nejvic..byll to strasny zlom meho zivota,velka bolest,velka ztrata.Byla jsem zly clovek,nevazila jsem si toho co mam,a byla jsem jakoby ovladana jakymsi dablem.Ale postupem casu a let citim,ze me to strasne zmenilo. V tuto chvili bych mohla rict,ze se nekdy ani necitim... jako clovek,spis jako nejaka bystost.Rozeznam fales,dobro a zlo,,zajimaji me minule zivoty,čakry,duše,duchovni svet. Vim,ze jednou umru a verim,ze se tam s tatinkem sejdu.Dekuji za stranku,pekny den. více
#44
??????????????
0
15. květen 2008
je co si na smrti nepopsatelného,je to vlastně obávaný strach a zároveň uspokojení.... je v ní vidět něco krásného vzhledem k fotografiím nebo obrázkům ale je tomu tak i ve skutečnosti? smrt je krásné téma pro mnoho směrů snad umění.....a tohle je umění,je to nádherné vyjádření......... děkuji za námět ke kresbě......
Další komentáře
CalmCube2 CMS
RSSGoogle PlusYouTubeVytisknout stránkuGoogle Play Music· Mapa stránek· Mobilní verze · © 1998 - 2018 Michal Škrabálek