Rozlišení: 800x600 px
Velikost: 50 kB
Fotoaparát: Minolta DiMAGE G500
Načítání dat...

Nevinnost

Dark Art, 3. únor 2008, zobrazeno: 13395x, dnes: 1x
arrowdown Stáhnout obrázek
JPG, 800x600 px, 50 kB
Hodnocení0.0 (0)

edit Přidat komentář

Komentáře (6)

#6
Trpasličinka
0
2. leden 2010, trpaslicinka (at) seznam.cz
Zcela náhodou jsem přišla na Tvé fotky - tato mě zatím, osobně, zaujala nejvíce, nicméně klobouk dolů, všechny fotky mají něco do sebe, jsou svým specifickým způsobem úžasné - vyvolávají v člověku od prvního shlédnutí nějakou reakci, pocit, emoci - a to je umění - schopnost v člověku něco vyvolat, zahýbat s ním, přinutit jej, k byť krátkému, zamyšlení.... />
Oceňuji Tvou odvahu začít s něčím takovým ve společnosti, která strach, bolest, děs ... všechny tyto přirozené lidské pocity bere jako něco nežádoucího, zlého, co by rádi ze svého života vytěsnili. Přitom právě bez těchto pocitů by nepoznali jejich světlé alternativy. Kdyby bylo vše oranžové, zelené, žluté, usměvavé a ideální, jak nám to dávají najevo reklamy, tisk a vše kolem nás, brzy by nás to přestalo bavit.

Každý člověk má někde v sobě ukryt svůj temný kousek, místečko, kde se duše ztrácí - jen mu nechat trošku volný průchod, trošku jej rizvinout a člověk je hned o něco bohatší.

Jinak nevinnost. Osobně vnímám nevinnost dosti specifickým způsobem. Nevinné by mohlo být něco jemného, nevýrazného, ne škaredého ... ovšem ač si to mnozí neuvědomují, i bolest dává člověku náznak nevinnosti. Nevím, zda by to tak přímo někdo nazval, ale znamení toho vídáme každý den kolem sebe. A toto vidím i ve Tvé fotce - třebas že to nebylo úmyslem, jako spíše druhem fotografií obecně.

I v těch očích je to možná trošku patrné, nepřítomný pohled nikam dává znát, že uvnitř se něco odehrává, něco, čemu možná sama postava nerozumí, s čím se snaží vyrovnat, nebo se tímnechává jen vláčet. Jako by postava nevnímala nic, co je kolem ní v prosté realitě a byla uvězněna ve svém vlastním světě.

Nicméně držím pěsti, jsem optimista, lidé se mi zdají být čím dál více nakloněni toleranci s touze chápat, tak nechť Tvé fotečky oceňuje čím dál tím více bytostí.
více
Odpověď: Děkuju! Optimismu ku škodě všech ubývá.

#5
Divozena
0
7. březen 2006, hanstr (at) ladymail.cz
Jak neúprosný pohled vše provrtávajících očí...jen mě mrazí při očekávání, kdy pomalu sklopí víčka v pohrdavém mrknutí...
#4
Alea
0
10. prosinec 2005
Co je moc, to je moc, pozor na to.
#3
May
0
11. listopad 2005
Náhodou je úžasná
#2
máňa
0
8. leden 2005
Já se musím přidat k názoru Petry, je v tom trochu cosi ďábelského, ale vůbec už nechápu, proč jsi ji musel odstranit?!?!, nebo spíše nechápu voyery, kteří vyhledávají stránky s brutálními násilnickými snímky, ale tento typ umění je pohoršuje. Ale na druhou stranu to o něčem vypovídá: člověk se nerad na sebe prozrazuje tu nepěknou "druhou stranu tváře", vždy... nastavuje tu lepší. Ale někde uvnitř ho temné věci přitahují, jen se k tomu nikdo nepřizná, aby na něj náhodou nebylo pohlíženo jako na podivína, nebo dokonce zvrhlíka. To myslím vystihuje právě tvoje "Rozpolcenost". Ale abych se vrátila k tomuto snímku. Podle mne je to špica a hned vysvětlím, proč.

Nazval jsi ho "Nevinnost", ale z toho postoje a výrazu je skryto více vlastností. Z té pózy, nasvětlení a jakoby zasněném výrazu, který však není zasněný, ale naopak odměřený, povrchní, vyzařuje chlad a pohrdavost. Myslím, že tyto vlastnosti s nevinností ve smyslu nedotčenosti úzce souvisejí. Jak už tady zmínila Petra, ten ďábelský výraz je druhá strana smyslu výrazu "nevinnost" a dotýká se pocitů neviny, nebo lépe řečeno někde uvnitř zlo, které je navenek maskováno dokonalou tváří (nevím, jak lépe to popsat). Ještě k té tváři: použil jsi dost výrazné rty, ten výraz je spíše ženský. Nevím, proč, nějak jsem si vzpomněla na fotografie Marlen Ditrichové. Nějak na mne z toho výrazu dýchl jakýsi narcisismus, takové to obdivování se sám sobě. Dobrá volba byla zatemnění očí a ponechání jen odrazu světla, které tomu dává živost. Černé prázdné místo by opravdu nebylo to pravé ořechové Podle mne je to dosud jedna z nejlepších tvých dark fotografií!

Ještě jsem chtěla dodat: možná, že právě proto, že ji lidé na fotoaparat.cz pochopili, jsi ji musel odstranit
více
#1
Petra z Rychlebiek
0
7. leden 2005, petrachrenkova (at) seznam.cz
Ahoj Michale, Prakticky od začiatku tvojej dark art tvorby sledujem tvoje diela. Musím povedať, že na mňa posobia dosť temne (o to by malo asi ísť) a častokrát cítim za nimi až diabolské vnuknutia. Oslovujú ma a zároveň desia. Táto fotka, ktorú si nazval Nevinnosť, akoby zobrazovala presne našepkávača tvojich vnuknutí - diabla. Ak som schopná si ho nejako predstavovať,... tak jeho podoba by mohla byť práve takáto. Mrazivá, zdánlivá nevinnnosť, trochu pohŕdania s prísľubom prázdnoty. Možno i zatratenia...

Som zvedavá, čo všetko ešte príde...
více
CalmCube2 CMS
RSSGoogle PlusYouTubeVytisknout stránkuGoogle Play Music· Mapa stránek· Mobilní verze · © 1998 - 2018 Michal Škrabálek